Agjenti i Llorentes paralajmëron largimin e mundshëm nga Atletico

Agjenti i Llorentes paralajmëron largimin e mundshëm nga Atletico

Mesfushori i Atletico Madridit, Marcos Llorente mund të largohet së shpejti nga “Wanda Metripolitano”.

Spanjolli është bërë tejet i rëndësishëm për Atleticon duke qenë titullarë në formacionin e Diego Simeones.

Sipas Cadena Ser, agjenti i lojtarit, Julio ka zbuluar interesimin e klubeve të tjera për Llorente.

“Kam pranuar disa thirrje për të pas ndeshjes ndaj Liverpoolit dhe kemi biseduar”.

“Tani, ai dëshiron qëndrimin të Atletico. Por, telefonata e fundit që pranova ishte në maj dhe nuk ishte nga ndonjë klub spanjoll”, tha ai.

Llorente ka zhvilluar nëntë ndeshje në formacionin bazë këtë edicion duke realizuar pesë gola.

Source link
2020-12-28 15:16:14

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *