Edy Reja eksperimenton sërish, ja si luan Shqipëria në Lituani

Edy Reja eksperimenton sërish, ja si luan Shqipëria në Lituani

Shqipëria do të luaj nesër në orën 18:00 me Lituaninë në transfertë, në ndeshjen që vlen për Nations League.

Pas barazimit në Kazakistan, kuqezinjtë do kërkojnë tri pikët ndaj një kundërshtari që në “Air Albania” një muaj më parë ia doli të na mposhtë me një gol.

Për duelin e radhës, trajneri I kuqezinjve duket se do të eksperimentojë sërish nga ndeshja e fundit, duke hedhur në lojë Mihajn, Lenjanin, Dokën, Vrionin dhe Laçin. Në balotazh janë edhe Çekiçi me Seferin për një vend titullari.

Formacioni i mundshëm anti-Lituani:

Shqipëria 3-5-2: Berisha, Gjimshiti, Mihaj, Kumbulla, Bare, Laçi (Çekiçi), Kallaku, Lenjani, Doka, Vrioni, Broja (Seferi) Trajner: Edy Reja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *