ZYRTARE/ S’ka Serie A për Mario Goetze, gjermani prezantohet te skuadra evropiane

ZYRTARE/ S’ka Serie A për Mario Goetze, gjermani prezantohet te skuadra evropiane

Mario Goetze është lojtari më i ri i PSV Eindhoven në Hollandë. Gjermani ka lënë Dortmund pas muajsh jo produktivë, duke u prezantuar te gjigantët tulipanë.

Goetze kërkonte Serie A, me Milan dhe Lazio që shprehën interes për 28 vjeçarin.

Heroi I Gjermanisë në finalen e Botërorit 2014, Goetze qysh prej asaj kohe nuk ka pasur shkëlqimin e pritshëm, ndërsa tanimë është pjesë e PSV në Hollandë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *