ZYRTARE/ Ergys Kaçe me skuadër të re, ish mesfushori i Kombëtares firmos me…

ZYRTARE/ Ergys Kaçe me skuadër të re, ish mesfushori i Kombëtares firmos me…

Ergys Kaçe është zyrtarisht futbollist i Arisit të Selanikut. Mesfushori korçar, ka firmosur ditën e sotme me skuadrën verdhezi që militon në Superligën greke. Shtatshkurti ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me klubin e ri, i cili si për ironi të fatit është rivali i përjetshëm i PAOK-ut, ish-klubit të mesfushorit të Kombëtares.

Aris dhe PAOK, janë të dyja skuadra të Selanikut, teksa shquhen për derbin e zjarrtë. Mesfushori gjatë prezantimit me fanellën verdhezi u shpreh:

“Po vij në një ekip të madh. Jam i lumtur që do të vazhdoj karrierën time te Aris. Erdha në një ekip të shkëlqyer dhe me tifozë kërkues. Premtoj se do të jam 100 % për të justifikuar besimin e drejtuesve dhe së bashku me shokët e skuadrës të arrijmë qëllimet tona. Mezi pres të luaj me ekipin tim të ri”, u shpreh Kaçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *