Çmendet ekipi i Premier League, 19 milion euro për kartonin e gjigandit të Kombëtares

Çmendet ekipi i Premier League, 19 milion euro për kartonin e gjigandit të Kombëtares

Performancave fantastike në nivelin më të lartë të kompeticionit europian, “Champions League”, Berat Gjimshiti është duke ia marrë përfitimet. Tashmë emri i mbrojtësit të Shqipërisë qarkullon për kampionatet më elitare në Europë.

Fillimisht është raportuar se Milani dhe Ajaksi u hodhën në garë për shërbimet e këtij futbollisti. Nuk kalon shumë kohë dhe një tjetër skuadër e një kampionati të njohur kërkon Gjimshitin. Këtë herë bëhet fjalë për “Premier League”, me ekipin e Fulham që mund ta transferojë lojtarin shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *