Zyrtare/ Shqiptari nga Tropoja zgjedh të luajë për Kosovën

Zyrtare/ Shqiptari nga Tropoja zgjedh të luajë për Kosovën

Kosova U-21 ka publikuar listën me lojtarët e thirrur për dy ndeshjet e tetorit.

Dardanët luajnë kundër Andorrës dhe Austrisë, me të dyja ndeshjet që do zhvillohën në Prishtinë.

Në këtë listë spikat emri i Edi Sylisufaj. Tropojani bëhet i pari shqiptar që do luajë për kombëtaren e Kosovës. Për herë të parë me Dardanët grumbullohen, Alban Hajdini, David-Ndreca Besinger dhe Shaban Kuquku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *