Zidane: Barcelona ndoshta mund të luftojë për titullin e kampionit

Zidane: Barcelona ndoshta mund të luftojë për titullin e kampionit

Trajneri i Real Madrid, nuk është i rehatuar as pas disa problemeve të brendshme te skuadra e Barcelonës.

Francezi e di se kualiteti i lartë te skuadra e ‘Camp Nou’ iu jep mundësi që të garojnë për titullin e kampionit.

“Do të jem respektues. Anash, nuk e di çfarë ndodh brenda, kjo është pse nuk dua të përfshihem”, ka thënë Zidane duke folur lidhur me skuadrën e Barcelonës

“Mendoj se secili klub ka vështirësitë dhe problemet. Mendoj se Barcelona, në kuptimin e klubit dhe skuadrës, do të jenë konkurrues në secilin titull. Nuk kam dyshim”, ishin fjalët e Zizou.

Real Madrid këtë edicion e ka nisur me synimin për të ruajtur titullin e kampionit./Lajmi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *