Shkëmbim i bujshëm me Barcelonën, Juventus sakrifikon Douglas Costa

Shkëmbim i bujshëm me Barcelonën, Juventus sakrifikon Douglas Costa

Juventus dhe Barcelona janë në negociata për të shkëmbyer Ousmane Dembele me Douglas Costan. Sipas medieve përtej Adriatikut, palët janë në fazë të avancuar bisedimesh, ndërsa pritet që fundi I merkatos të jetë I zjarrtë për dy skuadrat e suksesshme.

Dembele sezonin e fundit nuk ka pasur shumë minuta në fushë, me të dy lojtarët që janë “peng” I dëmtimeve të shpeshta. Braziliani duket se nuk bën pjesë në planet e Andrea Pirlos dhe për këtë arsye planet janë që lojtari të shkëmbehet me Dembele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *