ZYRTARE/ 10 ndeshje me Kosovën, tjetër shqiptar firmos në Turqi

ZYRTARE/ 10 ndeshje me Kosovën, tjetër shqiptar firmos në Turqi

Idriz Voca është lojtari më I ri I Ankaragucu në Turqi. Mesfushori I Kosovës ka lënë Luzernën në Zvicër për t’iu shtuar kolonisë shqiptare në Turqi. 23 vjeçari ka firmosur me klubin e ri kontratë 2 vjeçare, ndërsa është prezantuar sot.

“Jam krenar që jam pjesë e një klubi të fortë dhe të sukseshëm siç është Ankaragocu. Jam I entusiazmuar t’I shërbej këtij komuniteti dhe premtoj të jap më të mirën time të mundshme”, shprehet mesfushori shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *