”Tronditet” Premier League, klubi njofton tre raste me Covid-19

”Tronditet” Premier League, klubi njofton tre raste me Covid-19

Premier League ka marrë një lajm të keq në këto momente. West Ham ka njoftuar se brenda klubit janë tre raste pozitive me Covid-19. Bëhet fjalë për trajnerin David Moyes dhe lojtarët Diop dhe Cullen.

Menjëherë do merren masa, teksa personat në fjalë do jenë në karantinë, për të paktën 14 ditë. Ekziston frika se edhe lojtarë të tjerë mund të jenë prekur. Në këto kushte, Premier League është në rrezik dhe mund të merret një vendim drastik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *