​Ylli i Manchester Cityt infektohet me virusin Covid-19

​Ylli i Manchester Cityt infektohet me virusin Covid-19

Pep Guardiola nuk do të mund të mbështetet tek shërbimet e mesfushorit Ikay Gundogan pasi ai sot ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.Lajmi i keq ka ardhur vetëm pak orë para se Manchester City të përballet me Wolverhampton Wanderers nga ora 21:15 nëndeshjen e dytë të kampionatit anglez, Premier League.

Mesfushori gjerman është lojtari i tretë që infektohet me Covid-19 nga radhët e Cityt pas pas Ryad Mahrez dhe Eymeric Laporte.

“Ikay tani do të qëndrojë në vetë izolim për 10 ditë në marrëveshje me drejtuesit e ligës si dhe me rregullat e Qeverisë Angleze.”, thuhet në njoftimin zyrtar të Manchester Cityt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *