Jose Mourinho e vazhdon “traditen” përjashton  nga ndeshja e sotme yllin e skuadrës

Jose Mourinho e vazhdon “traditen” përjashton nga ndeshja e sotme yllin e skuadrës

Lojtarët e Tottenham Hotspur kanë mbetur të habitur pasi Dele Alli u la jashtë skuadrës së Jose Mourinho për një lojë të dytë radhazi për udhëtimin e sotëm në Southampton.Shokët e skuadrës së mesfushorit janë të habitur që ylli i Anglisë ka mbetur jashtë planeve të Jose Mourinhos për ndeshjen e dytë radhazi.Sportsmail zbuloi të Mërkurën se si Alli u la në Londër ndërsa pjesa tjetër e skuadrës fluturoi për në Bullgari për përplasjen kundër Lokomotiv Plovdiv.

Perspektiva që Alli të largohet nga Spurs para afatit të transferimit të 5 Tetorit ka filluar të shikojë një mundësi reale – përjashtimi i tij nga ekspedita udhëtuese të Mërkurën dhe të Dielën është një tjetër tregues që e ardhmja e tij, të paktën këtë sezon, mund të mbetet diku tjetër, përcjell GazetaBlic.Ndërsa talenti i Alli është i padyshimtë, ekziston një ndjenjë e ndërsjellë nga të gjitha palët që mesfushori mund të përfitojë nga një largim për të gjallëruar karrierën e tij – veçanërisht nëse bëhet e qartë që Alli nuk do të luajë rregullisht këtë sezon.Me ardhjen e Bale, konkurrenca për vendet në pozicionet sulmuese të mesfushës do të bëhet më e ashpër në javët e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *