Suarez nuk lëviz nga Barcelona

Suarez nuk lëviz nga Barcelona

Luis Suarez ka shumë të ngjarë të qëndrojë në Barcelonë për të luajtur shanset e tij në sytë e trajnerit Ronald Koeman.

Mundo Deportivo, një gazetë shumë afër ngjarjeve të klubit Blaugrana, është i bindur për këtë dhe shpjegon se si një çështje ekonomike mund ta ketë induktuar sulmuesin uruguajan.

Në fakt, Suarez nuk do të ishte i gatshëm të hiqte dorë nga nënshkrimi i një sezoni të tërë – i fundit ndoshta në Camp Nou, siç ishte rasti për Messin – në këmbim të një transferimi.

Barcelona, Suarez nuk heq dorë.

Në rast se Suarez nuk arrin një marrëveshje me Barça, ai është i gatshëm të qëndrojë dhe të konkurrojë për vendin e tij në ekip.

Dhe ndërkohë në mediat sociale po qarkullon një video në të cilën shihet duke arritur së bashku me Messin në stërvitje.

Kush e di që Leo nuk ka ndikuar tek Koeman për të rishikuar zgjedhjet e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *