Juventus transferon mesfushorin më të kërkuar në Europë!

Juventus transferon mesfushorin më të kërkuar në Europë!

Juventus është e vetëdijshme që duhet te shesë futbollistë para se të tentojë ndonjë lëvizje për transf.erimin e Houssem Aouar të Lyon.

22 vjeçari francez ka shfaqur hapur dëshirën për tu larguar nga Lyon këtë verë mirëpo skuadra franceze akoma nuk ka marrë asnjë òferté për të.

Ata më herët refüzüañ një ofertë ku parashikoj shkémbimi me Matteo Guendouzin e Arsenal dhe francezët të pérfïtoñin edhe një shumë të konsiderueshme parash.

Sami Khedira dhe Aaron Ramsey priten të largohen gjatë kësaj vere.

Ndërkohë drejtuesit e ‘Zonjës së Vjetër’ janë të gatshëm që të ofrojnë shérbímet e Federico Bernardeschit dhe Douglas Costas në mënyrë që të bindin francezët ta lënë të lirë mesfushorin 22 vjeçar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *