Po shkëlqen me skuadrën e tij, sulmuesi i Kömbêtäres Küqezi drejt kalimit te Dinamo e Zagrebit

Po shkëlqen me skuadrën e tij, sulmuesi i Kömbêtäres Küqezi drejt kalimit te Dinamo e Zagrebit

Albion Ademi është duke bërë një start fantastik në Finlandë me skuadrën e Mariehamn. Sulmuesi i Kombëtares U-21 së fundmi raportohet në mediat helv.ete se është pjesë e planeve të skuadrës së Dinamos së Zagrebit, e cila është duke negöciüar me ekipin e tij për shėrbímet e shqip.tarit.

Ademi deri më tani ka bërë një nisje të jashtëz.akonshme të sezonit, teksa ka shënuar 12 gola. Në 13 ndeshjet e zhvilluara deri më tani, 21-vjeçari ka reälízuar dy herë dopieta perśönale.

Ademi kryeson listën e golashënuesve në Finlandë, teksa krahas 12 golave ka arritur të japë edhe 3 asiste për shokët e skuadrës. Ademi ishte në listën e Kombëtares U-21 në grümbullimin e fundit për ndeshjet ndaj Austrisë dhe Andorrës, por nuk u lejua nga klubi për śhkäk të sítuates së pándemís dhe frikës për “Ćövid”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *