Lakers  në finalen e konferencës perëndimore

Lakers në finalen e konferencës perëndimore

Me një fitore spektakolare në ndeshjen e pestë kundër Houston Rockets, Lakers janë tashmë finalistë të perëndimit
Të udhëhequr nga LeBron James, Lakers shënuan fitore me rezultatin 119:96.

James kontribuoi me 29 pikë, 11 kërcime dhe shtatë asitime në fitoren e Lakersave.

Anthony Davis në anën tjetër shtoi 13 pikë, 11 kërcime dhe 4 asistime.

Lakers presin për fituesin e Denver Nuggets – LA Clippers, për të mësuar kundërshtarin e finales.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *