ZYRTARE/ Hap i madh në karrierë, CIKALLESHI firmos me ekipin e ri

ZYRTARE/ Hap i madh në karrierë, CIKALLESHI firmos me ekipin e ri

Sokol Cikalleshi është lojtari më i ri i Konyaspor në Turqi . Zyrtarizimi ka ardhur vetëm pak momente më parë. Sulmuesi shqiptar shihet si profili i duhur për të zgjidhur hallet e repartit të avancuar. Siç bëhet me dije nga media turke Pusulahaber, radhën e ka firma.

30 vjeçari i lindur në Kavajë ka një CV të pasur, teksa ka luajtur për ekipe si Goztepe, Osmanlispor apo edhe RNK Split. Cikalleshi ka dhënë një kontribut të rëndësishëm edhe në Kombëtaren kuqezi, teksa është treguar shpehherë vendimtar.

Konyaspor mbetet një ekip i madh në Turqi dhe mekrato e bërë ka qënë në nivelin e duhur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *