Largimi nga Juventusi, Higuain zbarkon te skuadra e re

Largimi nga Juventusi, Higuain zbarkon te skuadra e re

Gonzalo Higuain është larguar përfundimisht nga Juventusi. Sulmuesi argjentinas ka mbyllur aventurën e tij me bardhezinjtë me marrëveshje dhe ka mbërritur në Florida. Higuain do të luajë për Interi Miami që drejtohet nga David Beckham.

Zyrtari i klubit amerikan ka postuar një foto me lojtarin që ka mbërritur në aeroportin e Floridas. Zyrtarizimi i Higuain do të bëhet në orët në vazhdim dhe pritet që të bashkohet shumë shpejtë me skuadrën e re.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *