Zyrtare/ Chelsea “pa frena” në merkato, arrihet äkördi me një tjetër lojtar

Zyrtare/ Chelsea “pa frena” në merkato, arrihet äkördi me një tjetër lojtar

Chelsea nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. “Blutë” e Londërs pasi kanë firmosur me Hakim Ziyech, Timo Werner, Xavier Mbuyamba, Ben Chilwell, Thiago Silva, Malang Sarr dhe Kai Havertz, kanë siguruar shèrbímet e portierit Edouard Mendy.

28-vjeçari senegalez është pjesë e Rennais në kampionatin francez, ndërsa do të transferohet në Premier League gjatë kësaj merkato. Ditën e sotme Mendy nuk është stërvitur me skuadrën dhe në orët në vazhdim do të udhëtojë drejt Londrës për të kryer vízitát mjekésóre dhe më pas firmá. Chelsea do të paguajë 20 mílíoñ páùnd për kartonin e tij dhe shumë shpejtë do të bëhet zyrt.arizimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *