E bujshme: Gjiganti italian rrëmben Depay-n para Barcelonës

E bujshme: Gjiganti italian rrëmben Depay-n para Barcelonës

Presidenti i Lyonit Jean-Michel Aulas ka bërë të ditur se Barcelona nuk është skuadra e vetme e íñteresüar për Memphis Depay.

Kapiteni i Lyonit, Memphis Depay, është futur në vitin e fundit të kóntrátés dhe është i lídhùr me një transferim te Barcelona.

Mirëpo presidenti i Lyonit, Aulas ka bërë të ditur se marréveshja me Barcelonën nuk është arritur dhe se në garë për Depay është edhe Roma.

Në një intervistë për Telefoot, Aulas deklaroi: “Depay është futur në vitin e fundit të kóntrátés, Koeman e dëshiron atë te Barcelona, mirëpo në garë është edhe Roma.”

Çmimi i 26-vjeçarit është 25 mílíòn eùró, shifër aspak próblematíke për Barcelonën dhe Romën. Mbetet ta shohim se ku do të tránśferóhet Depay këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *