Në hapat e Lorik Canës, talenti shqiptar transferohet te Sanderlendi

Në hapat e Lorik Canës, talenti shqiptar transferohet te Sanderlendi

Arbenit Xhemajli është transferuar tek skuadra e Sanderlend. Ka qenë vetë ekipi anglez që ka njoftuar afrimin e mbrojtësit shqiptar.

Xhemajli kaloi nga skuadra zviceriane e Ksamaksit tek Sanderlendi.

Më parë tek klubi anglez ka luajtur edhe Lorik Cana, dhe mesa duket mbrojtësi shqiptar është në hapat e ish-kapitenit të Shqipërisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *