Fitorja e Shqipërisë në Bjellorusi, njihuni me lojtarin më të mirë të ndeshjes

Fitorja e Shqipërisë në Bjellorusi, njihuni me lojtarin më të mirë të ndeshjes

Shqipëria fitoi ditën e djeshme me rezultatin e pastër 0-2 ndaj Bjellorusisë. Skuadra e drejtuar nga Reja nuk zhgënjeu në sfidën e parë duke marrë kështu 3 pikët e para në National League. Të gjithë lojtarët kuqezi bën një paraqitje mjaft të mirë, por “Ëho Scored” që merret me notat e lojtarëve pas ndeshjes ka vlerësuar Sokol Cikalleshin si lojtarin më të mirë të sfidës.

Sulmuesi kavajas përveç supergolit të shënuar ishte mjaft aktiv në fushë duke qenë një rrezik konstant për mbrojtjen bjelloruse dhe u vlerësua me notën 7.9. Pas tij me notën me të lartë ishin Keidi Bare dhe Hysaj me 7.8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *