E KRYER/ Barcelonë bën goditjen e parë në merkato, 25 milionë euro për sulmuesin e Lyon

E KRYER/ Barcelonë bën goditjen e parë në merkato, 25 milionë euro për sulmuesin e Lyon

Barcelona është zgjuar në mekato dhe është pranë goditjes së parë. Memphis Depay pritet të jetë afrimi I parë zyrtar I trajnerit Koeman pas zyrtarizimit në kryer të Barcës. Sipas “La Vanguardia”, drejteusit katalanas do të dërdhin në arkat e Lyon shifrën prej 25 milionë eurosh në mënyrë që të marrin sulmuesi hollandez.

Akordi me lojtarin është arritur prej ditësh, ndërsa tani është gjetur gjuha edhe me drejtuesit e klubit francez. Duke parë që Suarez është drejt largimit të Juventusi, Barcelona ka gjetur menjëherë pasuesin duke marrë Memphis Depay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *