Dalin përgjigjet, Kosova mëson rezultatet për Čövid-19

Dalin përgjigjet, Kosova mëson rezultatet për Čövid-19

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë përgjigjet e tampönéve, ku të gjithë lojtarët kanë rezultuar ñegativ për íñfeksiönin Ćövid-19.

Ekipi kosovar do të luajë në Ligën e Kombeve kundër Moldavisë dhe ndaj Greqisë në datën 10 shtator. Lajmi është bërë me dije nga Federata e Futbollit të Kosovës që bën me dije:

“Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin dhe mediat se gjatë ditës së djeshme futbollistët dhe stafi i Kombëtares, por edhe zyrtarët e FFK-së që do të udhëtojnë në Itali i kanë kryer teštet PCR në laboratorin e licencuar të UEFA-s dhe fatmirësisht të gjithë kanë rezultuar ñegatív në Cövid-19”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *