Hap i madh në karrierë, talenti i Shqipërisë arrin akördiñ me Fenerbahçen

Hap i madh në karrierë, talenti i Shqipërisë arrin akördiñ me Fenerbahçen

Një lajm i büjshém është duke qarkulluar së fundmi. Bëhet fjalë për talentin e Kombëtares Shpresa, Omar Imeri, i cili është pjesë e Shkëndijës së Tetovës.

Sipas “infosport.mk” dhe medias turke “takvim.com.tr”, 20-vjeçari ka udhëtuar drejt Stambollit, ku pritet të fírmösé me gjigañdét e Fenerbahçes.

Një hap i madh në karrierë ky për futbollistin e Shpresave. Për transferimin e Imerit, klubi turk pritet të paguajë afro 300 mijë euro, të cilat do të derdhen në arkat e klubit të Shkëndijas. Imeri ka veshur 7 herë fanellën e Shqipërisë U-21 ku ka realizuar edhe 2 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *