E KRYER/ Ivan Rakitic e mbÿll me Barcelonën, mesfushori tränsferöhet te…

E KRYER/ Ivan Rakitic e mbÿll me Barcelonën, mesfushori tränsferöhet te…

Ivan Rakitic ka mbyllur aveñtùrén e tij me Barcelonën pas 6 sezonesh. Mesfushori kroat do të jetë një nga lárgímet e skuadrës katalanase në këtë merkato dhe akórdí tashmë është arritur. Rakitic do të rikthehe te Sevillia, ekipi që luajti për 3 vite para se të tránśferóhej në “Camp Nou”.

Kroati i ka kërkuar Barcës që ta lëri të lirë për t’u rikthyer te Sevillia dhe pasditen e sotme lojtari do të kryejë testet mjekësore. Kontrata e Rakitic me Sevillian do të jetë për 3 sezonet e ardhshme e tashmë mungon vetëm zyrtarizimi që pritet të ndodhë në orët në vazhdim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *