Zyrtare: Tirana gödet në merkato, vjen portjeri i Kosovës

Zyrtare: Tirana gödet në merkato, vjen portjeri i Kosovës

Tirana ka bërë göditjeñ e radhës në merkato. Bardheblutë kanë fírmòsür ditën e sotme me portierin e talentuar të Kosovës, Visar Bekaj që vjen nga skuadra e Prishtinës.

Dy skuadrat kanë gjetur äkórdíñ mes tyre për transferimin e tij te bardheblutë dhe Bekaj bëhet kështu afrimi I radhës për Tiranën. Bardheblutë kanë blerë kartonin e tij dhe 23-vjeçari largohet pas 6 vitesh nga Prishtina.

Bekaj është gjithashtu pjesë e Kosovës dhe është një elemeńtét mjaft cilësor për Tiranën pasi shihet si pasuesi i Ilion Likës duke fírmósùr një kontratë 3 vjeçare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *