Lojtari i Kombëtares ndërron skuadër, 27 vjeçari mbetet në Itali

Lojtari i Kombëtares ndërron skuadër, 27 vjeçari mbetet në Itali

Frederik Veseli është lojtari më I ri I Salernitanës në Serie B. Mbrojtësi që është në pronësinë e Empolit deri në verën e 2021 ka preferuar të marrë minuta duke qenë gati për Kombëtaren, ndërsa te Empoli hapësirat janë të pakëta.

27 vjeçari në janarin e këtij viti u huazua nga italianët te Le Mans në Francë, ku kaloi muaj jo të lehtë. Ish-,mbrojtësi I Manchester Cityt dhe Manchester United do kërkojë edhe njëherë të tregojë aftësitë e tij, duke kërkuar të jetë pjesë e kuqezinjve të Edi Rejas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *