Gjilani kthehet në Kosovë, Shend Kelmendi izolohet në San Marino

Gjilani kthehet në Kosovë, Shend Kelmendi izolohet në San Marino

Skuadra e Gjilani pas triumfit të madh që e shënoi dje në San Marino duke e mposhtur Tre Pennen në ndeshjen parakualifikuese në Ligën e Evropës me rezultat 3:1, ka mbërritur sot në Kosovë, shkruan “Zeri.ifno”.

Me ekipin nuk është rikthyer edhe futbollisti Shend Kelmendi, i cili kishte rezultuar pozitiv në dy testet për “COVID-19” në San Marino dhe rrjedhimisht e kishte humbur sfidën.

Kelmendi ka mbetur në San Marino dhe po qëndron i karantinuar, ndërkohë për rikthimin e tij në Kosovë do të mësohet gjatë ditëve në vijim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *