Gjendet i gjallë fëmija 2 vjeçar nga Malisheva

Gjendet i gjallë fëmija 2 vjeçar nga Malisheva

Tian Krasniqi, djaloshi vetëm dy vjet e gjysmë nga Malisheva, kishte humbur që nga pasditja e djeshme.

Njësitet policore të Kosovës dhe njësiti i FSK’së për kërkim-shpëtim ishin aktivizuar për të kërkuar 2 vjeçarin e humbur në Tërpezë të Malishevës.

Këtë e ka bërë të ditur edhe njëri nga zyrtarët e VV-së në Malishevë.

Për këtë ka folur edhe ish-ushtari i UÇK-së, Ridvan Tahiri, që ishte i angazhuar në aksionin për gjetjen e tij.

“Vogëlushi nga Tërpeza e Malishevës është gjetë shëndosh e mirë”, dëgjohet teksa thotë Tahiri në videon e postuar.

Ndryshe, dy vjeçari Tian Krasniqi ishte raportuar i zhdukur që nga pasdita e djeshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *