E përditshmja The Sun i kushton artikull vogëlushes shqiptare

E përditshmja The Sun i kushton artikull vogëlushes shqiptare

E përditshmja angleze The Sun i ka kushtuar artikull vogëlushes shqiptare një vjeçare Azalea Elezaj. Suela, nga Wandsworth, Londër, postoi fotografi të vajzës së saj Azalea një faqe në Instagram për vajzën e saj pasi u fiksua pas veshjes së saj në pjesë që përputhen me veshjet e saj të projektuesve.

Nëna ka shpenzuar 5,330 £ për veshjet e Azalea me markat përfshirë Gucci, Versace, Burberry dhe Givenchy.

Në një bisedë për The Sun Suela, e cila jeton me burrin e saj të vetëpunësuar 28-vjeçar Fabian, tha: “Unë përpiqem të vesh Azalea se si vishem vet”.

“Ajo është një fëmijë shumë i buzëqeshur, i lumtur dhe pëlqen të pozojë për fotosesione, por ndonjëherë nuk është gjithmonë në humor.”

“Kam frikë se kur të rritet nuk do të jetë e lumtur që e kam bërë këtë, por shpresoj që ajo do të më falënderojë pasi jam duke u përpjekur të bëj më të mirën për të dhe ta vendos atë për të ardhmen”.

“Unë marr komente nga njerëzit që më thonë që të mos e vesh atë ashtu siç bëj, por ajo është fëmija im dhe unë mund të vendos se çfarë është më e mira për të, kështu që thjesht i fshi ato.”

“Njerëzit mendojnë se ajo nuk ka një jetë të një bebeje normale, por ajo ka- Unë thjesht nuk i shfaq ato pjesë në Instagram. Ajo është shumë e lumtur dhe është gjithmonë duke luajtur dhe argëtuar ”.

Megjithë moshën e saj të re, faqja në Instagram e Azalea ka tërhequr mbi 13,000 ndjekës dhe totali dhe kjo ka ndikuar që ajo të arrijë marrëveshje me marka.

“Njerëzit më thonë se si duhet ta vesh vajzën time dhe si është humbje parash për t’i blerë asaj këto gjëra të këndshme, por kjo është zgjedhja ime. Kur isha shtatzënë, kurrë nuk e kisha idenë ta bëja vetë llogarinë e saj në Instagram, por ajo është një foshnjë aq e bukur, me stil sa që ndjeja se nuk kisha zgjidhje tjetër veçse ta bëja atë”.

Disa mund të mos pajtohen sepse mendojnë se është e gabuar të vendosësh një fëmijë në Instagram, por unë nuk u kushtoj vëmendje atyre komenteve. Përkundër kësaj, pjesa më e madhe e reagimeve janë shumë pozitive. Arsyeja që njerëzit e ndjekin atë është sepse ajo është kaq elegante dhe ata pëlqejnë të shohin se me çfarë e veshi.”, tha Suela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *