Pirlo befason me emrin e sulmuesit të ri në Juventus

Pirlo befason me emrin e sulmuesit të ri në Juventus

Juventus ka filluar të bëjë ndryshime në skuadër për sezonin e ri.

Trajneri i ri i Juventusit, Andrea Pirlo ka filluar të mendojë për përforcime për sezonin e ri në Serie A.

‘Sport Mediaset’ raporton se Pirlo kërkon ndryshime në repartin sulmues të ekipit.

Ai po ashtu thuhet se ka identifikuar sulmuesin e Romës, Edin Dzeko si objektiv për sulmin e Bianconerëve.

Gonzalo Higuain është nxjerrë në shitje nga Juventus andaj Pirlo është i gatshëm t’ia besojë Dzekos rolin e qendërsulmuesit si partner i Cristiano Ronaldos dhe Paulo Dybalas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *