Enrique publikon listën e Spanjës për ndeshjet kundër Gjermanisë dhe Ukrainës

Enrique publikon listën e Spanjës për ndeshjet kundër Gjermanisë dhe Ukrainës

Luis Enrique ka ftuar disa emra të rinj në Kombëtaren e Spanjës.

Gjenerale
Selektori i Spanjës, Luis Enrique ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet ndaj Gjermanisë dhe Ukrainës.

Portierët:

De Gea, Kepa, Unai Simón.

Mbrojtësit:

Jesús Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Pau Torres, Diego Llorente, Gayá, Reguilón, Eric García.

Mesfushorët:

Fabián Ruiz, Thiago, Busquets, Rodri, Mikel Merino, Dani Olmo, Oscar Rodríguez.

Sulmuesit:

Rodrigo, Oyarzabal, Adama Traoré, Asensio, Ansu Fati, Ferran Torres.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *