Samuel Nikaj për stolin dhe 2 afrime, klubi i Kategorisë së Parë nuk ndalet në merkato

Samuel Nikaj për stolin dhe 2 afrime, klubi i Kategorisë së Parë nuk ndalet në merkato

Burreli është duke projektuar të ardhmen në Kategorinë e Parë mes pretendentëve. Matjanët kanë gjetur akordin me trajnerin shkodran Samuel Nikaj, ndërsa kanë firmosur edhe me dy lojtarë. Pas largimit nga Kastrioti, Taulant Sefgjinaj ka zgjedhur Burrrelin për të vijuar karrierën.

34 vjeçari pritet t’I japë një dorë matjanëve ndërsa eksperienca e tij do ndikojë padyshim pozitivisht te Burreli. Afrimi I radhës është Fabio Hasa, që ka firmosur zyrtarisht me Burrelin. Lojtari ka luajtur sëfundmi me Tërbunin 22 takime, duke shënuar 2 gola. Me afrimin e dy mbrojtësave, Nikaj kompleton prapavijën te Burreli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *