E bùjśhme/ Ÿllí i Juventus drejt PSG-së, Leonardo nis negócíâtat me âgjeñtin e lojtarit

E bùjśhme/ Ÿllí i Juventus drejt PSG-së, Leonardo nis negócíâtat me âgjeñtin e lojtarit

Merkato pritet të jetë e nxehtë këto muaj, ndërsa eleminimi I Juventus nga Liga e Kmapioneve ka trazuar ambientin bardhezi. Dje në Torino pati një furtunë për Maurizio Sarrin, që I bëri vend në stol Andrea Pirlos. Sezoni jo I mirë dhe eleminimi nga Lyone kanë larguar trajnerin nga Juventus, ndërsa mediet në Francë bëjnë me dije se edhe Cristiano Ronaldo do ketë të njëjtin fat.

PSG nëpërmjet drejtorit Leonardo ka nisur kontaktet me agjentin e yllit portugez, ndërsa më parë Jorge Mendez ishte shprehur se pandemia frenoi Ronaldon që të ishte pjesë e francezëve. Duket se CR7 është I pakënaqur në Europë, me Juventus që vijon të dominojë në Itali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *