Përforcim në sulm, Milan përgatit rikthimin e bujshëm

Përforcim në sulm, Milan përgatit rikthimin e bujshëm

Rikthimet janë gjithmonë të mirëpritura. Gerard Deulofeu me siguri do largohet nga Watford dhe synimi është kalimi në një klub të madh. Ish lojtari i Milanit preferohet nga drjetuesit kuqezi, pasi problemet në repartin e avancuar janë të mëdha. Ajo që pritet nga momenti në moment është ”shkëndija” që do ”ndizte” tratativat.

Milan ka vahzduar nga puna për sezonin e ri, pasi koha nuk pret dhe Pioli ka kërkuar që blerjet e reja t’i ketë sa më shpejt në dispozicion. Deulofeu ka zhvilluar 28 paraqitje këtë sezon në Premier League, ku ka shënuar 4 gola dhe dhuruar 5 assiste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *