Nuk ka më dyshime, Mike Tyson rikthehet në ring, zbulohet data dhe kundërshtari

Nuk ka më dyshime, Mike Tyson rikthehet në ring, zbulohet data dhe kundërshtari

Nuk ka më dyshime, zërat e shumtë që qarkullonin prej kohës tashmë janë bërë realitet.

Legjenda e boksit, Mike Tyson, kthehet në ring. Ish-kampioni absolut i peshave të rënda do të sfidojë Roy Jones Jr në një duel ekzibicioni me tetë raunde më 12 shtator.

“Iron Mike” e la të kuptohej pak muaj më parë se po përgatiste kthimin e madh, me anë të një video të shkurtër që u postua në profilin e tij në Instagram, ku shfaqej duke u stërvitur intensivisht nga trajneri i tij.

Në fund të videos, Tyson iu drejtua kameras dhe shpalos objektivin: “U ktheva!” Takimi i tij i fundit në boksin profesionist, daton 15 vite më parë, pra që në 2005-n.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *