Ka tatuazh në zemër Sali Berishën, kush është taksisti që do të vetë. flí. jo. hej para kryeministrisë

Ka tatuazh në zemër Sali Berishën, kush është taksisti që do të vetë. flí. jo. hej para kryeministrisë

Një 39-vjeçar tentoi ti vinte flákën vetes sot para godinës së kryeministrisë, ngjarje që u parandalua nga Forcat e Posaçme. Shkaku ishte se i kishin hequr patentën ndaj leu veten me bènzinë dhe do vetëdígjej. Ai është identifikuar si Uljan Kolgjegja, emër i njohur për publikun shqiptar për shkak të mbështetjes ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai u bë i njohur pasi bëri tatuazh në gjoks Sali Berishën, portretin e të cilit më vonë e mbuloi duke i mbivendosur një dragua. 39 vjeçari ka bërë tatuazh edhe një emër tjetër të njohur për publikun shqiptar, moderatoren Marina Vjollca, portretin e të cilës e ka në krah.

Dy ditë më parë, i hoqën lejen e drejtimit dhe në pamundësi për ta marrë e për tu rikthyer në punë, gjendja e tij psíkologjike u rèndua dhe e nxiti drejt aktit trágjik. Kur shkoi në pòlici, u shpreh: “Nuk mund të jetoj më kështu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *