Kjo pritet të jetë skuadra e re e Rashicës

Kjo pritet të jetë skuadra e re e Rashicës

Menaxheri i futbollistit të njohur të Kosovës, Milot Rashica dhe ish-futbollisti i shquar i Kombëtares së Shqipërisë, Altin Lala, pranoi se RB Leipzigu i përshtatet më së miri stilit të lojës së 24-vjeçarit.

Për “Deuchstube”, Lala shtoi se RB Leipzig është një klub i aftë t’i bëjë lojtarët më të zotë. Sipas “Sport Bild”, Rashica ka refuzuar Milanin dhe Liverpoolin dhe dëshiron të luajë për skuadrën e njohur gjermane.

“RB Leipzig është një klub interesant. Trajneri dhe stili i tyre i lojës i përshtaten shumë mirë Milotit. Përveç kësaj, ata janë një klub që i përmirësojnë futbollistët”, u shpreh Lala. Werder Bremeni pranon ta shesë mesfushorin me tipare sulmuese për jo më pak se 20 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *