Fitojnë City dhe Tottenham

Fitojnë City dhe Tottenham

Manchester City konfirmon formën fantastikë në Premier League. Skuadra e Guardiolës mori suksesin e tretë radhazi në kampionat, 2-0 kundër Bournemouth.

David Silva zhbllokoi sfidën me një super gol në minutën e 6-të pas një ekzekutimi perfekt të David Silvës. Manchester City nuk u mjaftua me kaq, teksa do të realizonte një tjetër gol fantastik me Gabriel Jesus.

Miqtë u zgjuan vetëm në fundin e ndeshjes, duke gjetur rrugën e rrjetës me një kundërsulm të shpejt, që u kthye në gol nga Brooks. City me këtë fitore ruan vendin e dytë me 75 pikë, 18 pikë larg nga Liverpooli.

Tottenham ndërkohë fitoi 2-1 ndaj Newcastle me gola të Kane dhe një të Son, duke mbajtur shpresat për zonën Champions.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *