E KRYER/ Kontratë për dy sezone, Klaus Gjasula me skuadër të re

E KRYER/ Kontratë për dy sezone, Klaus Gjasula me skuadër të re

Klaus Gjasula do të bëhet shumë shpejt me skuadër të re. Mesfushori I Kombëtares u largua zyrtarisht nga Paderborni disa ditë më parë pasi i përfundoi kontrata.

“Sport1.de” bën me dije se Gjasula do të firmosi me Hamburg në Bundesliga 2 dhe tashmë mungon vetëm zyrtarisht. Ai ka kaluar teste mjekësore me këtë skuadër dhe do të firmosi një kontratë 2 vjeçare. Hamburg kërkon ngjitjen në elitën e futbollit gjerman dhe Gjasula është nëj goditje pikërisht për këtë objektiv. Këtë sezon në Gjermani lojtari I Kombëtares luajti në 29 ndeshje, duke shënuar dy herë e duke dhënë dy asisste, ndërsa tani duhet ta nisë sërish nga Bundesliga 2 për të arritur në të parën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *