Infermierja 60-vjeçare në krye të detyrës tek Infektivi dhe padurimi për të parë nipin e porsalindur

Infermierja 60-vjeçare në krye të detyrës tek Infektivi dhe padurimi për të parë nipin e porsalindur

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka sjellë rastin e një infermiereje që shërben në spitalin Infektiv dhe sapo ka mbushur 60 vjeçe.

Manastirliu thotë se Elisabeta Manajn e njohin të gjithë për punë e saj në shërbim të pacientëve.

“Liza nuk e shpreh dot me fjalë padurimin për të parë nipin e porsalindur, të cilin ende nuk e takon dot, por është e vendosur t’i shkojë deri në fund kësaj lufte me armikun e padukshëm”, shkruan Manastirliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *