Ndodh edhe kjo: Vjehrri e burri e bëjné për spital një grua në Prizren

Ndodh edhe kjo: Vjehrri e burri e bëjné për spital një grua në Prizren

Policia e Kosovës ka arrest.uar dy persona në Prizren, pasi që të njejtit kanë ushtruar dhu.në fizike ndaj një gruaje, duke e bërë për spital. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka njoftuar se personat që kanë ushtruar dhuné janë vjehrri dhe bashkëshorti dhe se viktima ka pranuar tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

“Prizren 10.07.2020-18:40. Janë arrestuar dy te dyshuar meshkuj kosovarë (babë e djalë) vjehri dhe bashkshorti, pasi që të njëjtit kanë ushtruar dhuné fizike ndaj vikti.mes femer kosovare, e njëjta ka pranuar tretman mjeksor në Spitalin e Prizrenit. Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje”, thuhet në raport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *