Edhe City  futët në garë për Koulibalyn

Edhe City futët në garë për Koulibalyn

Manchester United dhe Liverpool, ka kohë të gjatë që janë të interesuar për transfrimin e mbrojtësin Seleganez të Napolit Kalido Koulibaly, por sic raporton e përditshmja Britaneze The Sun, garës për mbrojtësin është futur edhe Manchester City.

City dëshiron të nënshkruajë me 29-vjecarin për të forcuar fazën e mbrojtës, ku synimin I tyre është kthimi I titullut të Premier League për sezonin e ardhshëm.

Siq thuhet në raportin e The Sun , Manchester City janë të gatshëm ti ofrojn mbrojtësit, Nicolas Otamendin dhe Oleksandr Zinechenko, për një shkëmbim të mundshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *