De Bruyne mbetet në  Manchester City

De Bruyne mbetet në Manchester City

Njëri prej lojtarve më të mirë të botës, Kevin De Bruyne, nuk dëshiron të largohet nga skuadra e Cityt, pavarësisht se cfar vendimi do të merr CAS, kundër ndalimit për dy sezona në Ligen e Kampionve, ai ka vendosur që të vazhdojë me skuadrën e Guardiolës.

Sipas The Daily Mail, City do ti ofroj një marrëveshje të re mesfushorit belg gjatë javëve të ardhshme.

Edhe pse skuadra e Cityt, nuk mund të luaj ne garat europiane, De Bruyne është I vendosur të qëndroj në Manchester dhe nuk ka në platë të levizë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *