Zbardhet përgjimi për votat/ Ish-kryeministri Zoran Zaev ofendon shqiptarët: Nuk vlejnë as për pesë pare!

Zbardhet përgjimi për votat/ Ish-kryeministri Zoran Zaev ofendon shqiptarët: Nuk vlejnë as për pesë pare!

Ish-kryeministrit të Maqedonisë Veriore, njëherësh kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev i është bërë publike një përgjim ku dëgjohej duke ofenduar shqiptarët. Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi.

Biseda kryesore është për vota. Zaevi dëgjohet duke thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”.
Më pas, “X”-i i thotë ish-kryeministrit se rreziku tek shqiptarët qëndron se “ata kanë luftëtarë”.

Ndërsa, përgjigja e Zaevit ishte se “luftëtarët gjenden gjithandej në botë”.
Më poshtë, përgjimi:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *