Gattuso e pranon sulmuesi i njohur do të largohet nga Napoli

Gattuso e pranon sulmuesi i njohur do të largohet nga Napoli

Trajneri i Napolit, Genaro Gattuso, ka konfirmuar që sulmuesi Polak Arkadiusz Milik, dëshiron të largohet nga skuadra.

Kontrata aktuale e sulmuesit Polak, përfundon në fund të sezonit 2020-2021, dhe sulmuesi nuk deshiron të vazhdoj me Napolin

Për sulmusin Polak, interesim kanë shfaqur skuadrat e njohura Europiane Juventus, Atletico Madrid dhe Tottenham

“Vështirë të gjesh dikë si Milik, por kur një lojtar mendon se koha e tij në klub ka mbaruar dhe dëshiron të ndyshoj skuadër ateher ju duhet ta dëgjoni atë” tha Gattuso

Milik, që nga transferimi nga skuadra e njohur Holandeze Ajax ne vitin 2016, ka shënuar 48 gola në të gjitha garat për Napolin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *