“Skè nar má fio z në 24 orë”, PD publikon tenderat me vlerë 200 milionë lekë: Si u llogaritën 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel

“Skè nar má fio z në 24 orë”, PD publikon tenderat me vlerë 200 milionë lekë: Si u llogaritën 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel

Partia Demokratike ka reaguar përmes sekretarit të përgjithshëm Gazment Bardhit në lidhje me vendimin për ndryshimin e masës për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun.

Bardhi ka publikuar një tabelë me të dhënat që sipas tij Kajmaku ka përfituar tendera edhe pse ndodhej në árrátù prej 8 muajsh, ndërsa shton se në 24 orët e fundit u realizua një skenar mafíôz.

“Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vùante asnjë ditë bùrg”, shkruan ndër të tjera Bardhi ndërsa dènoncon se Kajmaku ka përfituar nga qeveria 200 milionë lekë në kohën kur ndodhej në arrátí.

Reagimi i plotë: Një skenar máfíoz u zbatua 24 orët e fundit nga qeveria dhe drejtësia për të lënë të lirë Agim Kajmakun e Vorës. Policia bëri dje sikur e árrèstoí papritur, pas një gjoja árrátísje 8 mujore, ndërsa drejtësia, nën díktatin e qeverisë, e líroi sot nga bùrgu. Gjithçka ishte llogaritur që lulishtari i oborrit 1 milionë euro të Edi Ramës në Surrel të mos vùante asnjë ditë bùrg.

Agim Kajmaku, një fállsífikator, që fshehu krímin në formularin e dekrímínálizimit, u mbrojt nga Edi Rama. Kryeministri nuk e shkárkoi nga detyra, megjithëse ne provuam me dokumenta se kryebashkiaku ilegjitim i Vorës kishte máshtruar dhe ishte në shkèlje flágrante të ligjit.

Gjatë kohës së “árrátisë”, Agim Kajmaku u pagua 200 milionë lekë nga pushteti i Edi Ramës, duke vendosur rèkôrd sesi një person që kërkôhet nga polícia, përfiton njëkohësisht miliona lekë nga tendera publikë. Ky është një pùshtet i kálbùr që duhet shkùlur me rrënjë, sa më parë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *