Kategoria e Dyte/ Kryesuesit nuk falin, 48 gola ne dy grupet

Kategoria e Dyte/ Kryesuesit nuk falin, 48 gola ne dy grupet

Janë mbyllur ndeshjet e kësaj jave në Kategorinë e Dytë për të dyja grupet. Kryesuesit ia kanë dalë të fitojnë, duke lënë të hapur gjithçka për në javët pasardhëse. Në grupin A, Vora ka mposhtur Vllazninë B në Shkodër, ndërsa Luzi ka shpartalluar Mirditën.

Në grupin B, Tomori mundi 8-1 Selenicën, ndërsa Gramozi ra në Sarandë 6-2 ndaj Butrintit. Maliqi dhe Albpetroli morën tri pikë me vlera, duke ndjekur sëbashku me tre pikë më pak beratasit kryesues.

Kategoria e Dytë – Grupi A – 17:30

Ada 2 – 1 Tirana B

Vllaznia B 0 – 2 Vora

Kamza – Partizani B (* Kamza braktisi sezonin)

Internacional 2 – 4 Sopoti

Spartaku 1 – 0 Klosi

Luzi 2008 5 – 1 Mirdita

Kategoria e Dytë – Grupi B – 17:30

Butrinti 6 – 2 Gramozi

Maliqi 1 – 0 Memaliaj

Këlcyra 3 – 4 Albpetrol

Skrapari 1 – 2 Delvina

Tomori 8 – 1 Selenica

Naftëtari 1 – 1 Tepelena

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *