Superliga e Kosovës dy futbollistë me simptoma të Covid-19, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Superliga e Kosovës dy futbollistë me simptoma të Covid-19, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Është tronditur klubi i Vushtrrisë, ku dy lojtarë kanë shfaqur simptoma të koronavirusit dhe kanë ngjallur ankth te pjesa tjetër e skuadrës.

Sipas presidentit të klubit, Bajrush Kajtazi, dy lojtarët që kanë shfaqur simptoma janë zbuluar pas ndeshjes me Flamurtarin dhe për këtë arsye paniku është shumë i madh.

Gjithashtu ai është shprehur se 2 lojtarët janë izoluar, por shton se njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. “Dy futbollistë janë me simptoma të Covid-19, për të dy e kemi mësuar këtë pas ndeshjes së fundit me KF Flamurtarin. Për momentin ata janë të izoluar por ne e kemi kuptuar vetëm pas ndeshjes, madje njëri prej tyre është në gjendje të rëndë. Ditëve në vijim pritet të testohen, por Federata e Futbollit të Kosovës duhet të marrë masa dhe të testohemi të gjithë, së bashku me dy klubet që jemi përballur dy xhirot e fundit, që janë KF Ballkani dhe KF Flamurtari”, u shpreh Kajtazi për “Insport”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *